SIPMA PS 1235 PIONIER s řezáním

SIPMA PS 1235 PIONIER s řezáním
SIPMA

Webová verze pdf katalogu


LIS S PEVNOU LISOVACÍ KOMOROU SIPMA PS 1235 PIONIER 

Lis s pevnou komorou SIPMA PS 1235 PIONIER je určen pro sběr a lisování materiálu na senáž. Výborně se uplatňuje také při sběru a lisování slámy i sena.

Válcová lisovací komora s rozměry 1,2 x 1,25 m se stává ze 17 pevných drážkovaných válců o průměru 232 mm, které zaručují vysoký stupeň stlačení a otáčení balíku v lisovací komoře, nezávisle na daných podmínkách.

Systém spouštění podlahy umožňuje rychlé a pohodlné odblokování rotoru řezání. Umožňuje odblokování rotoru lisu z kabiny traktoru. Pro protlačení materiálu z lisovací komory je třeba přes palubní počítač spustit podlahu, zapnout vývodový hřídel a vrátit podlahu do prvotní polohy.

Dvouřadá soudková ložiska namontovaná na nejvíce zatěžovaných válcích zajišťují dlouhodobou výdrž a spolehlivost stroje.

Beznářaďové seřízení opěrných kol sběrače umožňuje rychlé a snadné nastavení pracovní výšky a snadno se přizpůsobí podmínkám terénu a hustoty pokosu.

Palubní počítač řídí a kontroluje průběh cyklu sbírání, lisování, balení a vykládky balíku. Dále monitoruje správnou funkci mechanismů stroje.

Funkce palubního počítače:

  • spouštění a provádění automatického pracovního cyklu
  • definování počtu ovinutých balíků síťkou
  • kontrola rovnoměrnosti naplnění komory
  • definování a kontrola stupně stlačení a naplnění komory
  • zobrazování momentálně realizované operace
  • kontrola a zobrazení stavu čidel
  • možnosti ovládání práce sběrače, nožů a sklopné podlahy kdykoliv během práce stroje

Řezací ústrojí je vybaveno 11 řeznými noži což garantuje rychlý tok materiálu do lisovací komory. Správně kalibrovaná délka řezanky 90mm zajišťuje, že materiál je ideální k lisování dostatečně zhutněných balíků. Díky řezání sbíraného materiálu jsou balíky o 20% těžší než balíky z neřezaného materiálu.

Individuální jištění nožů proti přetížení chrání soustavu řezání před kameny nebo jinými předměty, které by ho mohly poškodit (nože se odklápí) a prodlužuje životnost stroje.

Sběrač s šířce 2m zajišťuje správné sbírání širokého pokosu i při ostrých zatáčkách a boční šnekové dopravníky zajišťují plynulý tok materiálu do kanálu řezacího ústrojí.

Přítlačný válec pomáhá udržovat materiál rovnoměrně rozložený a zahuštěný.

Hydraulická soustava díky použití elektrohydraulického bloku, který řídí všechny pracovní prvky stroje je zajištěno stálé a optimální provádění všech funkcí stroje.

Automatické mazání hnacích řetězů stroje zvyšuje jejich životnost a omezuje dobu údržby. Velký objem nádobky na olej minimalizuje čas, který je nutno věnovat každodenní obsluze stroje.

Sloučené mazací body ložisek omezují čas obsluhy, zvyšují životnost ložisek a zvyšují pohodlí obsluhy stroje.

Teleskopický homokinetický kloubový hřídel s automatickou spojkou zvyšuje pracovní pohodlí, umožňuje provádění ostrých zatáček bez vypínání stroje, zvyšuje jeho životnost a výkon.

Automatické ovinutí balíků s možností naprogramování počtu ovinutí, umožňuje použití sítě o šířce 1,3 m a délce do 4500 m.

Nasazení a výměna síťky se provádí ze země, bez nutnosti vstupování na stroj.

Automatické mazání ložisek svinovacích válců a řezání (vybavení na přání). Moderní tlakový systém efektivně dopravuje mazivo do všech mazacích bodů pomocí hadic. Soustava automatického mazání ložisek umožňuje zkrácení doby potřebné na údržbu stroje a omezuje činnost mazání pouze na naplnění olejové nádržky.


Model  PS 1235 PIONER
Šířka sběrače mm 2000
Typ komory   pevná
Rozměry lisovací komory
Šířka mm 1200
Průměr mm 1250
Blokáda komory   mechanická
Počet řezných nožů ks 11
Požadovaný příkon kW (HP) 60 (82)
Vybavení
Teleskopický kloubový hřídel   ANO
Vázání do sítě   ANO
Řezání   ANO
Elektronický spouštěč vázání s palubním počítačem   ANO
Automatické mazání   na přání
Pneumatiky 400 / 60 – 15,5   ANO
Široké pneumatiky 500 / 50 - 17    na přání
Rozměry
Délka mm 4300
Šířka mm 2550
Výška mm 2500
Hmotnost  kg 2990

Poslat stránku e-mailem
E-mail příjemce:
Text:
Ověřovací kód: Opište prosím tento text do textového pole jako číslo:
třicettři
Dotaz k produktu

Máte dotaz k tomuto produktu? Napište nám, rádi Váš dotaz co nejdříve zodpovíme.

Vaše jméno:
Váš e-mail:
Telefon:
PSČ:
Zpráva
Chci poslat kopii dotazu do e-mailu:
Ověřovací kód: Opište prosím tento text do textového pole jako číslo:
třicet tři 
Nahoru